Potrebujete poradiť:  +421 903 472 938  /  info@vep.sk

Panel používateľa
Späť

Tencel™ - nový materiál v ponuke vepmedical.sk

Pridané: 9.7.2019 10:46:16 Počet zobrazení: 2639

09 Júl 2019

Tencel™ - nový materiál v ponuke vepmedical.sk

 

 

 

 

 

V tomto článku by sme Vám radi predstavili nový materiál v ponuke zdravotníckeho oblečenia pre tuniky a nohavice.

obr obr

Tencel™ je lyocellové vlákno rastlinného pôvodu, keďže sa extrahuje zo surového materiálu eukalyptového dreva. Výroba vlákna je sama o sebe veľmi priateľská a šetrná k enviromentálnemu prostrediu.Tencel™ textílie sú omnoho viac absorpčné ako bavlnené textílie, sú mäkšie ako hodváb a chladnejšie ako plátno.


Tencel™ vlákno je na povrchu hladké a zároveň mäkké, zabraňuje tým podráždeniu pokožky, pretože drsné povrchy vlákien môžu spôsobiť podráždenie ľudskej pokožky. V porovnaní s povrchmi vlákien bavlny a vlny  je oveľa jemnejšie a nežnejšie vlákno pri kontakte s kožou ako hodváb a zároveň chladnejšie ako plátno. Taktiež omnoho viac absorbuje vlhkosť než bavlnené textílie.


Ekologická výroba

Analýza životného cyklu ukazuje ohľaduplnosť voči životnému prostrediu v porovnaní s bavlnou, polyesterom a polypropylénom. Štúdia hodnotí všetky vplyvy na životné prostredie v priebehu extrakcie vlákna a dochádza k záveru, že toxický vplyv vyprodukovanej bavlny na čerstvú vodu a pôdu je obrovský v porovnaní s produkciou Tencel™. Ďalšou ekologickou výhodou vlákna je, že drevo (z ktorého sa vlákno vyrába), pochádza z lesných porastov, ktoré sú obnoviteľné a ľahko udržiavateľné. Spotreba vody pri produkcii Tencel™ vlákna je 10 - 20-násobne menšia, ako pri bavlne.


Tencel™ - sila v absorpcii vlhkosti

Tencel™ sa vie vyrovnať s vlhkosťou tak, ako žiadne iné vlákno, absorbuje vlhkosť úplne a prirodzene ho uvoľní von. Má jedinečnú štruktúru fibríl. Fibrily (extrémne malé chĺpky), sú tie najmenšie zložky, ktoré tvoria vlákno. Submikroskopické kanály medzi jednotlivými vláknami regulujú absorpciu a uvoľňovanie vlhkosti. Tým tieto malé vlákna - fibrily zabezpečujú optimálny transport vlhkosti.V porovnaní so syntetickými vláknami, má Tencel™ jedinečnú a optimálnu prepravu vlhkosti. Fibrilová štruktúra vlákna pomáha vytvárať optimálnu klímu pre pokožku vďaka vynikajúcej absorpcii vlhkosti. Syntetické vlákna neabsorbujú vlhkosť. Avšak Tencel™ naozaj vyniká v porovnaní s bavlnou, kde absorbuje vlhkosť v kontrolovanom a správnom spôsobe. Vo výskumoch bolo namerané zlepšenie o 50% odvodu vlhkosti.


Prirodzená hygiena bez chemikálií

S Tencel™ nemajú baktérie žiadnu šancu. Dokonalý odvod vlhkosti z tohto celulózového vlákna je zodpovedný za spomalenie rastu baktérií. S používaním Tencel™ je znížená tvorba baktérií. Vlhkosť je okamžite transportovaná do vnútra vlákna a tak sa žiadna vlhkosť nedrží na povrchu, kde by mohla podporovať rast baktérií.
Rast baktérií môže byť obmedzený úplne a prirodzene bez chemických prísad. Test ukazuje, že rast baktérií na Tencel™ vlákne je značne znížený. V syntetických vláknach sa na druhej strane zvyšuje počet baktérií až 2000-násobne.

Výrobky s Tencel™ vláknom momentálne nájdete v ponuke našich zdravotníckych tuník.

Newsletter - odoberať novinky

------------------------------------

Doporučené produkty:

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie